Soros közölte, nem veszi meg az Origót
Sem Soros György személyesen, sem pedig a befektetési alapkezelő cége nem folytat tárgyalásokat az Origo megvásárlásáról - közölte a magyar származású pénzember.
Sem Soros György személyesen, sem pedig a befektetési alapkezelő cége nem folytat tárgyalásokat az Origo megvásárlásáról - közölte a magyar származású pénzember.
Soros György érdekeltségi körébe tartozhat az a Brit Media Befektetési Kft., ami az Origo egyik vevőjelöltje – írja az mmonline.hu. A portál szerint a héten várhatóan újabb ajánlattételi kör lesz a Magyar Telekomhoz tartozó híroldalra.
Aki eztet elhiszi, szamarabb a lónál.
Soros György magyar származású milliárdos befektető arra szólította fel az európai vezetőket, hogy jobban segítsék az ukrán gazdaságot, mivel ezzel az orosz veszély európai gazdaságra gyakorolt mértékét lehetne csökkenteni. A befektető szerint Európának fel kell ismernie, hogy Oroszország megtámadta.
Négy civil szervezet felemelte a szavát az ellen, hogy a román bírák és ügyészek szakmai testülete tiltaná az RMDSZ autonómiatervezetének még a megvitatását is. Kiderült, hogy a civilek Soros György alapítványaihoz, illetve a Norvég Civil Támogatási Alaphoz is kötődnek.
Valótlanul híresztelték, hogy a DK elnöke homályos üzleti köröktől szerzett volna dollármilliókat. A bíróság helyreigazításra kötelezte a lapot.
Nem csak gazdag háttérrel lehet milliárdossá válni, sokan rendkívüli mélységekből indultak. A Business Insider összeszedett egy listát, hogy kik ilyenek.
Európának Ukrajnát pénzügyi és technikai támogatásban kellene részesítenie, nem pedig oroszországi kapcsolatainak elvágásában segédkeznie – mondta egy interjúban a pénzügyi szakember.
Amerikai és európai bankárok és politikusok fogtak össze 2011-ben a magyar kormányfő megbuktatásáért – legalábbis így látja Matolcsy György korábbi kabinetfőnöke. Wiedermann Helga Sakk és Póker című memoárjában azt állítja, hogy a kész forgatókönyv volt a magyar pénzügyi rendszer összeomlására, amit azonban sikeresen védett ki a kormányzat.
Az amerikai pénzügyi szakember szerint az euróövezetnek éppen ilyen elköteleződésre van szüksége a magánbefektetők részéről.
A kockázatokat lehet számszerűsíteni, de a kockázatnak nem minden elemét lehet előre kiszámolni, és ez vezetett a 2007-08-as pénzügyi válsághoz – hangsúlyozta Soros György magyar származású amerikai pénzügyi befektető a Közép-európai Egyetemen (CEU) tartott előadásában.